Sehirinlife.com Bandırma Şehir Dergisi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İKİNCİ ELDEKİ İLGİ YERİNİ SIFIR OTOMOBİLLERE BIRAKTI

12.04.2021
175

Hyundai Baştaş Plaza Satış Müdürü Çiğdem Özcan pandemi döneminde ikinci el araçlara ilginin arttığını fakat bugünlerde ise bu ilginin yerini sıfır otomobillere bıraktığını ifade etti.

Hyundai Baştaş Plaza Satış Müdürü Çiğdem Özcan pandemi döneminde ikinci el araçlara ilginin arttığını fakat bugünlerde ise bu ilginin yerini sıfır otomobillere bıraktığını ifade etti.
2020 yılını pandeminin etkisinde geçiren otomobil sektöründen müjdeli haberlere gelmeye başladı. Pandeminin hüküm sürdüğü 2020 yılında ikinci el otolarla başlayan otomobil satışları bugünlerde yönünü sıfır otomobillere çevirdi ve geçen seneye oranla sıfır otomobil satışlarında yüzde 120 artış görüldü. Hyundai Baştaş Plaza Satış Müdürü Çiğdem Özcan otomobil sektöründe gelinen tabloyu anlattı. Hyundai’de son dönemlerde İ10, İ20 ve Tucson N serilerinin göze çarptığını ifade eden Özcan, “Araç almayı düşünenlerin geçen seneye göre daha avantajlı fiyatlar hakim. Mesela 100 bin TL’de 12 ay sıfır faiz imkanı ile birlikte 47 bin 500 TL’ye kadar varan indirimler söz konusu. Yerli araçlarda ise bu oran 16 bin TL’ye kadar çıkıyor. Dolar kurunun 8.50’lerden 7 ve aşağısına doğru yönelmesi araç satışlarına olumlu yansıdı. Geçen yılın Ocak ve Şubat aylarını baz alırsak, satışlarımızda artış var” dedi.
Hyundai Baştaş Plaza Satış Müdürü Çiğdem Özcan yerli araçlardaki 16 bin TL’ye varan indirimlere dikkat çekerek, “Bu araçlarımızı aynı gün teslim ediyoruz. Dizel araçlar insanlara daha ekonomik geliyor. Fakat ülkemizde elektrikli araç altyapısı tamamlandıktan sonra eminim ki elektrikli araçlar daha avantajlı hale gelecek. Hyundai olarak İ20’de hybrid bir aracımız var. 48W hafif hybrid olarak geçiyor bu araç. Yine Kona modeli de hybrid araçlar arasında. Yeni gelecek Tucson aracımız da hybrid araç modellerimiz arasında yer alıyor” dedi.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.