Sehirinlife.com Bandırma Şehir Dergisi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

HEDEFİMİZ TÜRKİYE ÇAPINDA HİZMET VEREN BİR MARKA HALİNE GELMEK

12.04.2021
145

1999 yılında başladığı ticaret yolculuğuna 22 nci yılında gelişerek devam eden Kayhan İpek, Paşakent Mahallesi’nde faaliyete geçen yeni şubesi ile 81 ilden gelen en özel lezzetleri Bandırmalılarla buluşturuyor.

Ticaret yelpazesinde Servis Taşımacılığı’ndan İnşaata, VIP Taşımacılıktan, Cenaze Hizmetlerine kadar geniş bir açıyla hitap eden ve hizmet ağının amiral gemisi olan Peynircilik sektörüne adını altın harflerle yazdırmış bir marka Kayhan İpek…
22 yıllık ticaret yolculuğunda servis taşımacılığı, inşaat gibi sektörlerde süren hizmetlerinin yanısıra “Kayhan İpek Peynircilik” markası ile Bandırmalıların damaklarını lezzetlendiren İş İnsanı Kayhan İpek, Paşakent Mahallesi’nde bir süre önce hizmete açtığı yeni şubesiyle hizmet çıtasını yükseltti. “Ticari yelpazemizin içinde bulunan peynircilik sektöründe vatandaşlarımıza kaliteli ürünün en iyisini sunmaya, ekonomik fiyatlar açısından bütçeye en uygun olan ürünlerimizi halkımıza tattırmanın ve 81 ilimizin vazgeçilmez lezzetlerini sunabilmek için olağanüstü gayret ve çaba içindeyiz” diyen İpek Şehir İn Life okurları için “Kayhan İpek Peynircilik” markasının lezzet yolculuğunu anlattı.

Marmara Bölgesi’ne ve Bandırma’ya ait tuzlu ve gözenekli bir peynir çeşidi olan, Tarihsel dönemlerde Mihaliç, Mağlıç ve Mahlıç olarak adı değişse de Bandırmalıların bildiği adıyla “Kelle Peyniri” son dönemlerde Kayhan İpek Peynircilik markasıyla “Ağlayan Kelle”ye dönüştü. Ağlayan Kelle adının nereden geldiğini anlatan Kayhan İpek, “ Bandırma’ya özgü lezzetlerden biri olan bizim telaffuz ettiğimiz ismiyle Kelle Peyniri, ama bölgemiz dışında bilinen adıyla da Mihaliç Peyniri’ni inek sütü ve koyun sütü ile imal ediyoruz. İnek sütünden yapmış olduğumuz Kelle Peynirini 2 yıl, koyun sütünden yapmış olduğumuz kelle peynirini ise 3-4 yıl soğuk hava depolarımızda bekletip dinlendiriyor ve olgunlaşmasını sağlıyoruz. 2 ile 4 yıl arası olgunlaşarak depolardan çıkarttığımız peynirlerimiz kesilirken gözeneklerinden salamuranın adeta ağlarcasına akması ile de adı “Ağlayan Kelle” olarak lanse edilen bir görüntü ortaya çıkıyor” dedi.
81 İLİMİZİN SEÇKİN LEZZETLERİNİ BANDIRMALILARLA BULUŞTURUYORUZ
Paşakent Şubesi’nde ve Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan merkez şubede Türkiye’nin 81 ilinden en seçkin lezzetleri Bandırmalılarla buluşturduklarını ifade eden Kayhan İpek, “Adnan Menderes Bulvarı’nda ve yeni hizmete açtığımız Paşakent Şubemizde Gaziantep’in yöresel sebze kurularını, Kayseri’ye özgü pastırma, sucuk ve Afyon’a özgü sucuk çeşitlerini, hurma, gün kurusu, ceviz, Siirt ve Bitlis’in karakovan ballarını ve daha bir çok yöremize özgü lezzetleri vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Kahvaltılık çeşitlerimiz, Edincik, Edremit, Gemlik yörelerimize özgü zeytin çeşitlerimiz ve zeytinyağlarımız, reçel, bal, tahin, pekmez, erişte çeşitleri, çorbalık hamurlar, kuskus, tarhana, mantı, köy kreması, kahvaltılık lor, lakerda, manda kaymağı, manda tereyağı, antrikot pastırma, isli örgü, köy yumurtası gibi bir çok çeşidimizi Bandırma ve bölge halkımızın damak lezzetlerine sunduk” dedi.
YEREL MARKALARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ
Kayhan İpek Peynircilik İşletme Sahibi Kayhan İpek, Bandırma’da ticaret yolculuğuna başlamış markalara da büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Dönce Yoğurt, Saray Boza, Hasan Çavuş Helvası gibi çok değerli hatta asırlık lezzetlere sahip bir kentiz. Biz Kayhan İpek markası olarak ikinci, üçüncü kuşaklar tarafından devam ettirilen Bandırma kaynaklı bir çok markamızı ürün çeşitlerimizin arasında yer vererek Bandırmalılarla ve bölge halkımızla buluşturuyoruz” diye konuştu.
KAYHAN İPEK YAKIN ZAMANDA TÜM TÜRKİYE ÇAPINDA HİZMET VERECEK
Kayhan İpek Peynircilik markasının yakın bir süreçte Trend Yol, Hepsi Burada gibi geniş çaplı e-ticaret siteleri ve kendisine ait e-ticaret sitesi üzerinden tüm Türkiye’ye hizmet verir hale geleceğini belirten Kayhan İpek, “2022-23 senelerinde Bandırma’da şubeleşme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bandırma sürekli büyüyen ve her geçen gün gelişen bir kent. Biz bu kentte yaşayan ve hayatımızı bu kentte devam ettirecek bir marka ve kişi olarak yatırımlarımızı bu kente yapmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Bandırma’dan doğan markamızı bu kapsamda altyapı hazırlıklarını sürdürdüğümüz e-ticaret sitemiz üzerinden ve Trendyol gibi, Hepsi Burada gibi ülke geneline hitap eden e-ticaret sitelerinden tüm Türkiye’ye ulaşabilecek bir konuma getireceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Kayhan İpek” markalı ürünlerimizi oluşturduğumuz ulaşım ağımızla Bandırma’nın civar ilçelerine, komşu illerimize göndermeye başladık. Ülkemizin seçkin market grupları ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu kapsamda ürünlerimizi kendi şubelerimizin yanısıra ülkemizin önde gelen marketlerinin raflarında da görmeniz mümkün olabilecek” diye konuştu.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.